6 порад як покращити свою англійську поза межами навчальної аудиторії

«Що ще крім відвідування курсів я можу зробити, щоб краще опанувати англійську?» Студенти часто задають нам це питання.
Навчання звичайно необхідно! Але іноді корисно прибрати книги та активувати ті знання з англійської, які ви вже маєте.

Ось 6 порад щодо вдосконалення англійської мови поза аудиторією. Спробуйте активно використовувати їх всі. І ви здивуєтеся наскільки швидко прогресуватиме ваше оволодіння мовою!

1. Робіть помилки!

Ви переймаєтеся тим, щоб говорити англійською без помилок? Якщо це Ваша мета, то це, в деякій мірі, може Вам шкодити. Адже боячись зробити помилку, Ви переважно мовчите і не розвиваєте необхідних навичок. Загадайте, в дитинстві Ви навряд чи відмовлялися від того щоб висловити свою думку, через те, що думали про часи або відмінки. 😊

Дуже важливо розслаблятися і насолоджуватися тим, щоб просто говорити англійською.

Коли ви зі своїми друзями або вдома серед тих хто розуміє англійську, намагайтеся принаймні одну годину на день говорити, не замислюючись про те, щоб бути правильним. Зосередьтеся на тому, що ви хочете сказати, і не переживайте про граматику! Це допоможе вам значно розвинути навичку вільного говоріння і надасть впевненості у своїй здатності висловлюватись англійською.

2. Робіть те, що любите… англійською мовою!

Вам нудно до сліз з тими завданнями по підготовці к ЗНО, IELTS, тощо? Ви не самотні! Вивчення мови може бути важкою працею. А інколи так хочеться розслабитися і просто відпочити.

Не проблема! Адже ви можете насолоджуватися улюбленою справою і практикувати англійську мову одночасно! Чому б не робити те, що ти любиш… але англійською? Ви любите читати про футбол чи моду? Читайте про це англійською мовою. Любите готувати? Готуйте по рецептам поданим англійською мовою. Ви фанат йоги чи у вас чорний пояс дзюдо? Чому б не долучитися до іноземців-однодумців у соцмережах і не спілкуватись англійською?
Перетворіть своє захоплення на можливість покращити мову. Вам сподобається це навіть більше, ніж ви можете собі уявити! Ви зможете познайомитися з іншими людьми, які поділяють ваші інтереси, дізнатися більше про улюблену справу і знайти нових друзів!

3. Робіть те, що ви вже знаєте ... англійською

Ви завжди зосереджуєтесь на вивченні нових слів та граматики?

Але це не єдиний шлях здобути нові знання. Хочете гарно попрактикуватись, зверніться до того, в чому ви вже гарно розбираєтеся або любите і добре знаєте.

Дивіться улюблені фільми з англійськими субтитрами, шукайте тексти своїх улюблених англомовних пісень, читайте одну з улюблених книг англійською мовою. Якщо ви фахівець із світової історії, маркетолог чи дизайнер спробуйте прочитати знайомі статті англійською мовою. Ви побачите наскільки це ефективно і при цьому дуже приємно і цікаво!

4. Атакуйте ворогів

Чи уникаєте ви використовувати ті частини мови, які вам тяжко даються. Можливо, це слово, яке вам важко вимовити, граматичний зворот, який ви невірно вживаєте, або фраза, з якою ви завжди щось наплутаєте. Природно уникати їх використання. Як правило, ми знаходим інші способи сказати те, що нам хочеться сказати аби не помилитися, вживаючи ці «ворожі» звороти.

Можливо така тактика цілком виправдана, якщо ви складаєте іспит з IELTS. Але в повсякденному житті – хіба хтось ставить вам оцінку? Тож у вільний час поза аудиторією намагайтеся використовувати слова та фрази, яких ви завжди уникаєте. Практика робить чудеса. І ваші вороги незабаром стануть вашими друзями!

5. Полюби шотландця… або влаштуйся на роботу

Гаразд, це жарт😊. Тому що в більшості випадків це неможливо… Ви вже одружені і у вас є робота!
Але суть цієї поради в тому, що треба свідомо намагатися опинитися в ситуації, коли у вас немає іншого вибору, крім як розмовляти англійською.
Відвідуйте розмовні клуби, які ведуть носії, товаришуйте зі студентами, які не розмовляють вашою мовою, спілкуйтеся з колегами іноземцями по роботі і т.д..

Коли у вас немає іншого вибору, крім того, щоб говорити і думати англійською, ви вчитеся набагато швидше.

5. Говоріть із собою… ви не збожеволіли!

Тільки божевільні люди розмовляють самі з собою? Можливо… Тоді деякі з найбільших геніїв світу божевільні! Це може здатися дивним, але це працює. Існує стільки повсякденної лексики, зворотів і т.д., які неможливо вивчити і попрактикувати в класі.

Коли ви снідаєте вранці або гуляєте вулицею, спробуйте говорити собі в голові англійською. Уявіть, що ви описуєте англійською мовою другові, що ви робите крок за кроком. Спробуйте описати те, що бачите навколо себе. Як би ви сказали це англійською? Які слова ви б використовували? Ви відкриєте для себе багато слів, яких ви не знаєте. І ви здивуєте себе тим, що вже можете сказати!

Бажаємо успіхів!

Хочете подолати мовний бар'єр ?

Приходьте на
розмовні клуби
з Native Speakers

Leave a Reply