Переваги та недоліки вивчення англійської з носієм мови

Сьогодні, багато мовних шкіл пропонують нам курси з носієм мови.

Ці курси можуть бути представлені у різних формах. Наприклад, приватні заняття через скайп або ж групові заняття у вигляді розмовного клубу, тощо.

Такі заняття здаються дуже привабливими, оскільки вони обіцяють учням покращити розуміння та навички говоріння англійською мовою та допомогти глибше зануритись у тонкощі вживання мови. Однак, як говорять, носій носієві різниця і не завжди наявність носія є гарантією успіху…

Так що насправді характеризує носія мови? Якого рівня володіння мовою достатньо, щоб учні відчували себе зручно на занятті з носієм мови? І які переваги та недоліки такої практики?

Характеристика носія мови

Говорячи про носіїв мови, важливо на початку визначити термін. Згідно зі словником «merriam-webster», носієм мови є «людина, яка навчилася розмовляти мовою того місця, де народилася в дитинстві, а не вивчала її як іноземну». Носії мови здатні по-справжньому розуміти мову, розмовляти нею вільно і без акценту, а також розкривати спотворене та фонове мовлення. Вони думають, спілкуються, читають і пишуть, використовуючи рідну мову протягом усього свого життя.

Якщо людина народилася в багатомовній родині або потрапила в таке середовище, де використовуються декілька мов, у них може бути дві або більше рідних мов. Будь-яка мова, яка була  опанована  згодом з додатковими зусиллями, класифікується як друга мова. Іммігранта, який переїхав до іншої країни в ранньому дитинстві не можна визначити як носія мови, оскільки вони можуть лише прагнути досягти цього рівня володіння мовою. 

Обираючи курс, важливо знайти викладача з відповідним ступенем освіти. Тому що навіть найграмотніший носій мови не зможе пояснити граматичні правила так уміло і зрозуміло, як це зробив би досвідчений викладач. Безумовно, носій мови, який не має відповідного ступеня освіти, може допомогти підвищити ваші здібності до розуміння та зламати мовний бар’єр. Але навчити вас правильно використовувати граматику, враховуючи всі тонкощі і нюанси може тільки носій, який володіє методикою викладання мови та з педагогічним досвідом.

Тож перш ніж розпочати курс з носієм мови, слід дізнатися

  1. чи вчитель є справжнім носієм мови;
  2. чи носій мови має досвід викладання.

Саме тому в нашому центрі працюють носії з США, які проходять спеціальний викладацький курс CELTA під керівництвом нашого методиста.

Переваги курсів з носієм мови

Вивчення сучасної мови

Носій мови навчить вас тієї мови, якою насправді говорять на батьківщині. Це важливо для тих, хто планує подорожувати або переїхати за кордон. Заняття з носієм мови будуть своєрідним заглибленням, яке допоможе вам дізнатися більше про вимову, ідіоми, скорочення та інше.

Подолання мовного бар’єру

Якщо викладач який є носієм мови, не володіє вашою мовою, це може стати великим викликом і водночас перевагою. Тому що вам доведеться почати розмовляти з ним у будь-якому випадку. І це є challenge, оскільки спокуса висловитись рідною мовою зустрінеться з повним нерозумінням. Вам доведеться зробити все можливе і пригадати усю лексику, яку ви коли-небудь вивчали. У той самий момент, під час спілкування викладач може виправити вимову та допоможе правильно сформулювати думку або ж речення.

Розуміння мови

Заняття з носієм мови допоможуть вам звикнути до невимушеного іноземного мовлення. Викладач може пояснити матеріал уроку простими словами, але варто знати, що спілкування з учнями не відрепетирувано і це означає те, що він може зненацька запитати вас щось або змусити вас слухати. Більше того, викладач може говорити з акцентом свого регіону: це допоможе вам зрозуміти не тільки стандартну мову, але й дізнатися більше про її різновиди.

Ознайомлення з культурою

Іноземний викладач – представник культури, відмінної від тієї, в якій живемо ми. Вони можуть поділитися інформацією про традиції, свята, звички співвітчизників та свою думку щодо певних подій. Це розуміння іноземної культури, допоможе вам краще зрозуміти її мову та інші особливості.

Недоліки курсів з носієм мови

Труднощі в поясненні граматики

Граматичні правила іноземних мов інколи важко зрозуміти навіть у рідній мові. Учні не завжди вловлюють те, про що говорить їхній викладач, тому що структура мови може абсолютно різнитись від рідної. Через різницю між мовами вчитель іноземної мови може не помітити, коли студенти плутаються.

Нерозуміння вчителя

Навіть викладач з хорошою артикуляцією іноді може говорити занадто швидко, нечітко вимовляти слова або використовувати незнайомий набір слів, який не можна замінити простими словами. Це може бути надзвичайною проблемою для учнів-початківців.

Заняття можуть бути занадто інтенсивні

Курс, що проводиться лише іноземною мовою, вимагає постійної концентрації: як тільки ви відволікаєтесь, ви можете легко пропустити зміст уроку. Така інтенсивна робота підходить не всім, тому варто об’єктивно оцінити свої здібності перед початком курсу.

НАЙКРАЩИЙ РЕЗУЛЬТАТ - ПОЄДНАННЯ

Курс іноземної мови виключно з носієм не підходить для початківців, бо перше їм потрібно збагатити свій повсякденний словниковий запас, навчитися використовувати основні граматичні конструкції та розмовляти на повсякденні теми і трохи розуміти мову на слух.

Саме тому в центрі англійсько ELC ми будуємо курси таким чином, щоб викладання велося частково українським викладачем англійської мови, а частково – носієм. Таке поєднання дозволяє максимально ефективно опановувати мову, вивчаючи її глибоко і різнобічно.

Бажаєте вивчати англійську з носієм мови? Приходьте до Центру англійської мови ELC!

Хочете подолати мовний бар'єр ?

Приходьте на
розмовні клуби
з носіями мови

Leave a Reply