Що треба знати, перш ніж почати вивчати англійську мову

Що потрібно знати щоб вивчити англійську

Вивчати іноземну мову важко, але є багато шляхів як полегшити цей процес. Особливо якщо мати правильне бачення і ставлення до цього з самого початку.

Отож нижче наведено декілька висновків, до яких ми прийшли за більш ніж 25 років праці у сфері викладання англійської мови. Застосування кожного з них допоможе вам навчитися легко розмовляти не тільки англійською, а і будь-якими іншими мовами та завести багато друзів у різних куточках світу.
Ну що ж, поїхали!

НЕМАЄ єдиного правильного способу вивчення мови

Всім нам знайома система вивчення мови у школі, коли основною метою навчання є успішне написання тесту, контрольної чи складання іспиту. Ми знаходимося під тиском часу і обставин, не маючи права обирати, що, коли і як вчити.  

Як правило, такий підхід викликає одночасно стрес, нудьгу і бажання, щоб все скоріше закінчилося.  

 
Але насправді є багато різноманітних методик і технік, які поєднуючись можуть дати дуже гарний результат. Наприклад, крім відвідування курсів, ви можете переглядати фільми з субтитрами, слухати музику або вивчати слова, які є найбільш вживані саме вами в щоденних розмовах.

Важливо пам’ятати, що в галузі вивчення мови не існує єдиного ефективного методу, який підходить абсолютно всім. Тому знайдіть час, щоб поекспериментувати з різноманітними методами навчання та побачити, що працює саме для вас.

Практикуйте мову потрохи ЩОДНЯ

Виділення часу для вивчення мови у вашому щоденному графіку є життєво важливим для того, щоб почати розмовляти вільно.  Даррен Харді сказав так: “Повсякденний розпорядок дня, побудований на гарних звичках та дисципліні, вирізняє найуспішніших серед нас”.

Тож, намагайтесь не змушувати себе вивчати мову, оскільки це здасться вам нудною роботою та призведе до регулярного відкладання «на потім». Поміркуйте, як ви можете природньо «вбудивати» практикування мови у свій графік.
Слідкуєте за новинами? Спробуйте проглядати їх на англійський. Опановуєте гру на гітарі? Перегляньте корисні навчальні програми англійською. Хочете подивитися новий фільм? Дивіться його з англійськими субтитрами. І т.д.

Навіть прості вправи англійською, які постійно впроваджуються у щоденне життя і стають його частиною – найкращий спосіб досягти постійного прогресу.

СПІЛКУВАННЯ з іншими людьми прискорить ваш прогрес

Якщо ви покладаєтесь лише на себе у вивченні англійської мови, ви можете виявити, що це доволі складна справа, оскільки ви не зможете одразу вести розмови або спілкуватися з іншими людьми, щоб покращити свою вимову або розвинути розуміння на слух.

Тож якщо ви не можете знайти товариша чи члена сім’ї, які б могли розмовляти з вами англійською, розгляньте варіант відвідування розмовних клубів у вашому місті – це чудовий спосіб покращити впевненість під час вивчення мов.

Регулярне спілкування англійською є життєво важливим для того, щоб почати вільно розмовляти, особливо якщо ви вирішили відвідати іншу країну.

Робити помилки – це нормально

Страх, що під час розмови ми скажемо якусь дурницю або не будемо взмозі знайти відповідь на запитання, переслідує нас всіх.

Вся правда полягає в тому, що ми боїмося засудження з боку інших за неспроможність вільно розмовляти іноземною мовою. Але насправді більшість людей поважають нас за те, що ми докладаємо зусиль для того, щоб спілкуватися їхньою рідною мовою.

Коли ви починаєте вивчати нову мову, важливо пам’ятати, що ви в будь-якому випадку будете робити помилки.  Але лише в хвилини боротьби з цими помилками, ми можемо виявити, на що ми здатні і що ми можемо досягти.

Завершити цей перелік порад хотілося б прекрасною цитатою японського письменника Харукі Муракамі, який так красномовно говорить про важливість пошуку сенсу у будь-якій біді або проблемі:

«Одного разу, коли буря закінчиться, ви навіть не згадаєте, як вам вдалось її пережити та як вам взагалі вдалося вижити. Ви навіть не будете впевнені, чи насправді ця буря закінчилась. Але в одному ви маєте бути впевненими. По її завершенні, ви вже не будете тією самою людиною, якою ви увійшли туди. Тому що в цьому і був весь сенс цієї бурі.»

Пам’ятайте: вивчення нової мови може бути доволі складним досвідом. Але якщо ви готові робити помилки і практикуватися кожен день, ви виявите для себе, що ви здатні досягти набагато більшого, ніж ви коли-небудь собі уявляли!

Leave a Reply